Książki szlifujące atrakcyjność

· ·

Wiele razy pojawiają się na kanale lub w wiadomościach prywatnych takie o to pytania:

 • Jakie książki polecasz?
 • Od jakiej pozycji rozpocząć przygodę z budowaniem atrakcyjności?
 • Jaka jest Twoja ulubiona książka o umiejętnościach społecznych? 

Wszystkim pytającym serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem, a sam chętnie na powyższe pytania odpowiem tym wpisem.

Na sam początek nie chcę podawać zbyt wielu pozycji. Wolę skupić się na kilku, które wywarły na mnie szczególne wrażenie. 

Książki, które wpłynęły na moją atrakcyjność

Potęga perswazyjnej komunikacji – Tonya Reiman

Książka, która towarzyszyła mi w latach 2011-2014. Skumulowana wiedza, w której zarówno można dowiedzieć się dużo o mowie ciała, jak i wpływaniu na innych. Na szczególną uwagę zasługuje program 21-dniowy, nazwany hucznym „Obudź w sobie samca Alfa”. Co prawda, nie zależy mi na zostaniu samcem alfa, ale większość zadań pomogła mi w Tworzeniu Własnej Atrakcyjności.

Charakter – Łukasz Kielban

Książka autora kanału na youtube: Czas Gentlemanów. Pozycja, która niesamowicie wpłynęła na moje postrzeganie świata i żadna z innych pozycji w tej kategorii nie była dla mnie tak przyjemna i skuteczna. Choć ktoś patrząc z boku mógłby powiedzieć: Skoro to jest książka, która najbardziej na Ciebie wpłynęła, a po Tobie nie widać, że ćwiczysz nad charakterem czy nad stylem – to uspokajam. Zmieniłem w sobie od przeczytania pierwszej strony bardzo dużo.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi w epoce cyfrowej – Dale Carnegie & współpracownicy

Książka, którą mam przy sobie już 10 lat i wracam do niej wielokrotnie, gdy mam chęć poćwiczyć umiejętności interpersonalne. Będąc sfrustrowanym na kogoś, biorę tą książkę w dłoń i czytam o tym, że ja również mogę się mylić, a przyznanie się do tego – najprędzej zbuduje porozumienie. Tworząc dla Was materiały zdarza mi się złapać za tą pozycję, bo są w niej przykłady o zapamiętywaniu imion, afirmowaniu tego co dobre, bądź też jak słuchać innych.

Savoir vivre – Gisela Tautz-Wiessner

Doskonale zdaję sobie sprawę, że wiele osób omija szerokim łukiem ten termin oraz rzeczy z nim związane. Jeśli interesujecie się tematami, które poruszam na kanale na Youtube – powinniście również zainteresować się savoir vivre. Mówię to dlatego, bo jest to niesamowicie mocno powiązane z kompetentną komunikacją. Jeśli nie znacie podstaw tego jak zachować się u znajomego na obiedzie, na dyskotece czy też w samochodzie jako gość – to macie wiele okazji do popełnienia niesamowitych błędów.

Lekkostrawny, przyjemny podręcznik, który wyjaśnił mi wiele reguł, o których nie miałem pojęcia.

 • Kto pierwszy podaje dłoń podczas spotkań biznesowych?
 • Jakiej długości powinna być spódnica podczas formalnego spotkania?
 • Kiedy wręczać kwiaty?
 • W jaki sposób się witać na ulicy?

Między innymi na te pytania możemy uzyskać odpowiedź i zastosować wiedzę niemalże od razu w swoim życiu.

Submodalności – Connirae i Steve Andreas

Czasami skupiamy swoją uwagę na tym jak komunikować się z innymi. Chcemy robić to efektownie i efektywnie. Chcemy przekonywać innych, bądź też ich czytać jak z otwartej książki.
Niestety zapominamy, że komunikacja intrapersonalna (gdy uświadamiamy sobie poziom własnego ja – zaczynamy prowadzić ze sobą rozmowę) jest niemniej ważną częścią naszego życia. Słusznym, dobrym i właściwym jest korzystanie z odpowiednich narzędzi, które pomagają nam panować nad własnym stresem, uczą nas odpoczywać, bądź też nakłaniają nas do odpowiedniego postępowania. Dlatego przygotowałem dla Was kilka książek, z których korzystam i są dla mnie bardzo cenne.

Książka ta rozkłada na czynniki pierwsze wyobrażenia, jakie mamy w głowie. Pamiętacie wczasy na plaży kilka lat temu? To zapewne jakiś obraz, który kojarzy Wam się z jakąś letnią piosenką. W tej książce są odpowiedzi jak wzmacniać takie wspomnienia i usuwać jeśli są niepotrzebne. Uczy również zakładania sobie kotwic kinestetycznych – czyli pożądanych stanów, które chcemy mieć w danym momencie.

Przygotowałem również film, w którym dowiesz się o najlepszych 5 książkach o mowie ciała:

Słowem zakończenia

Jeśli przeczytasz powyższe książki, ale nadal będziesz odczuwać niedosyt – napisz w komentarzu „Wiyyyncyj!”, a ja postaram się rozszerzyć ten zasób i poinformować Cię o aktualizacji. Moja biblioteczka zawiera o wiele więcej książek, ale wolę na początek podać tylko kilka. 

Dzięki za przeczytanie (i obejrzenie). Do następnego!

Cykl artykułów „Tworzenie Własnej Atrakcyjności”

Sekcja, którą czytasz jest częścią większej całości Twórz Własną Atrakcyjność. Strony możesz czytać wyrywkowo, ale najlepszy efekt przyniesie czytanie po kolei. Rzuć okiem jak to wygląda:

 1. Tworzenie atrakcyjności – czyli wgraj nowy system do swojego umysłu.
 2. Jak przeanalizować własne zachowanie – Przedstawię Ci sposoby jak zapisuję to co robię, co pozwala określić czy idę w dobrą stronę, czy nie. Otrzymasz gotowe pliki do uzupełnienia, które ułatwią Ci stworzenie podsumowania. Chętnie podzielę się również swoim wykazem
  1. Moje zestawienie
 3. Edukacja atrakcyjności – W tym artykule wyjaśnię Ci różne terminy, zasady działania atrakcyjności i wiele więcej
  1. Książki warte przeczytania
  2. 4 filmy
 4. Jak rozpocząć notowanie zachowania – [rozpisz 2 zdania]
 5. Lista kategorii zachowań
 6. Program do rejestrowania – Darmowy szablon stworzenia własnej atrakcyjności – sposób na odzyskanie wiary w siebie. Przewodnik krok po kroku
  1. SWA Konrada
 7. Darmowy szablon stworzenia własnej atrakcyjności – sposób na odzyskanie wiary w siebie.
 8. Plan redukcji złych nawyków, gestów i wypowiedzi – Dalsza edukacja. W tym miejscu skupię się na tym, co w sposób zaplanowany wyrzucać ze swojego zachowania.
 9. Sprawdzone strategie – jak zacząć? – historia [imię]
 10. Jak się zmienić, skoro jesteś leniwy? Mam na to pomysł.

Nie wszystkie strony są już gotowe i dostępne. Pracuję nad nimi, aby przygotowane treści dawały jak najlepszy rezultat. Śmiało możesz komentować pod innymi wpisami, jeśli czujesz, że chcesz zobaczyć konkretną stronę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *