Filmy i seriale (mowa ciała)

·

Doskonale pamiętam jak w 2010 roku, mając niespełna 18 lat poznałem Mentalistę. Usłyszałem tam o ruchach ideomotorycznych, o neurolingwistycznym programowaniu i wykrywaniu kłamstwa czytając ludzkie zachowanie. Tak mocno to na mnie wpłynęło, że moje życie wygląda tak, a nie inaczej (i bardzo dobrze!).

Dlatego poniżej przedstawiam kilka pozycji, które z przyjemnością mi się oglądało i szczerze zazdroszczę osobom, które jeszcze mają to przed sobą i mogą poznać historie tych bohaterów!

Seriale

Mentalista

Dla mnie numero uno. Patrick Jane (Simon Baker) udawał medium i zarabiał na tym niemałe pieniądze. Podczas jednego z telewizyjnych wywiadów obraził seryjnego mordercę, który postanowił pozbawić życia żonę i córkę Patrick’a. Chcąc dorwać mordercę – zaciągnął się do CBI. Rozmaite sztuczki, mentalne chwyty i ruchy ciała, które wykonuje Patrick zasługują na uznanie.
Oczywiście, jak w każdym serialu – wszystko jest podkręcone i momentami absurdalne, ale w całokształcie – bardzo dobrze oceniam ten serial. 

Ilość sezonów i średnia ilość odcinków: 7×22 (razem 151).
Średni czas trwania: 40 minut.
Dostępne na: HBO Max.

Magia kłamstwa

Drugie miejsce zajmuje Cal Lightman (Tim Roth).
Prowadzi Lightman Group, która zajmuje się wykrywaniem kłamstw wśród polityków i morderców. Głównie skupia się na ekspresji twarzy.
Główny bohater wzorowany jest na Paulu Ekman’ie, który jest ekspertem w wykrywaniu kłamstw. O jego książkach pisałem w tym artykule. Sam Cal jest ciężki w codziennej egzystencji, prawdopodobnie dlatego, że bardzo dobrze wyczytuje emocje z twarzy i mało co jest w stanie się przed nim ukryć. Ma dość dobrą relację ze swoją córką, potrafi z nią rozmawiać (w gruncie rzeczy) o jej problemach. Jest rozwiedziony, często pozostaje po godzinach w pracy.

Ilość sezonów i ilość odcinków: 3×12,22,12 (razem 48).
Średni czas trwania: 40 minut.
Dostępne na: Disney plus.

Słowem zakończenia

Jeśli przeczytasz powyższe pozycje, ale nadal będziesz odczuwać niedosyt – napisz w komentarzu „Wiyyyncyj!”, a ja postaram się rozszerzyć ten zasób i poinformować Cię o aktualizacji. Znam jeszcze kilka seriali, ale wolę na początek wrzucić te najlepsze.

Dzięki za przeczytanie (i obejrzenie). Do następnego!

Podobne wpisy

6 komentarzy

 1. O tak, te seriale zdecydowanie mogę polecić, a jeśli ktoś interesuje się mową ciała, to musi koniecznie je obejrzeć. Konrad, Twoja strona zawiera bardzo ciekawe treści, jest pomocna i zdecydowanie warta zapoznania.

 2. O mowie ciała nie znam więcej filmów. Czytałam ostatnio „Mowa ciała” Andy’ego Collins’a, teraz czytam „Filozophia stylu” Zofii Kulewicz.
  Ogólnie z filmów czy seriali mogę Ci śmiało polecić „Suits”, jeśli jeszcze nie oglądałeś. Wielu osobom się podoba.

  1. O, super 🙂
   Tak, mam tę samą pozycję (Andy Collins), ale nie leży mi w niej waga i okładka, przez co (wiem, to niesprawiedliwe) nie traktuję jej poważnie.
   Filozophia stylu – zastanawiałem się nawet czy dla siebie nie kupić, ale odebrałem ją jako książkę dla kobiet skierowaną na ubrania. Czy to prawda?
   Suits – Harvey i Mike ❤️. Co prawda nie ma tam dużo wstawek, w których bohaterowie zwracają uwagę na mowę ciała, to z ich zachowania można i tak dużo wyczytać.
   Dzięki!

 3. Nie oceniaj książki po okładce 😀 Sam napisałeś, że to niesprawiedliwe 😀 Bardziej dla biznesu – „Mowa ciała” Collins’a – daje pewną przewagę, można rozszyfrować kontrahenta, ale w życiu codziennym też jest ok.
  Tak „Filozophia stylu” to pozycja typowo kobieca. Warto mieć jeżeli się nie ogląda kanału Zosi na YouTube, bo treści się mocno powtarzają. Dużo wnosi, jeśli chodzi o odkrywanie siebie, swojego stylu, własnych potrzeb i jasnego komunikowania ich innym. Typowo o ubraniach? Generalnie tak, z przemyconą dużą dozą psychologii.
  W „Suits” może nie ma teorii o mowie ciała, praktyki za to jest dużo. Zachowanie bohaterów mówi bardzo wiele.

  1. Tak jest Aniu, przez swoje takie myśli niejednokrotnie długo się biczuje 😀
   Dzięki za uzupełnienie do komentarzy i samej treści posta – zachęcam do komentowania innych obszarów 😊
   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *