Filmy i seriale (mowa ciała)

·

Doskonale pamiętam jak w 2010 roku, mając niespełna 18 lat poznałem Mentalistę. Usłyszałem tam o ruchach ideomotorycznych, o neurolingwistycznym programowaniu i wykrywaniu kłamstwa czytając ludzkie zachowanie. Tak mocno to na mnie wpłynęło, że moje życie wygląda tak, a nie inaczej (i bardzo dobrze!).

Dlatego poniżej przedstawiam kilka pozycji, które z przyjemnością mi się oglądało i szczerze zazdroszczę osobom, które jeszcze mają to przed sobą i mogą poznać historie tych bohaterów!

Seriale

Mentalista

Dla mnie numero uno. Patrick Jane (Simon Baker) udawał medium i zarabiał na tym niemałe pieniądze. Podczas jednego z telewizyjnych wywiadów obraził seryjnego mordercę, który postanowił pozbawić życia żonę i córkę Patrick’a. Chcąc dorwać mordercę – zaciągnął się do CBI. Rozmaite sztuczki, mentalne chwyty i ruchy ciała, które wykonuje Patrick zasługują na uznanie.
Oczywiście, jak w każdym serialu – wszystko jest podkręcone i momentami absurdalne, ale w całokształcie – bardzo dobrze oceniam ten serial. 

Ilość sezonów i średnia ilość odcinków: 7×22 (razem 151).
Średni czas trwania: 40 minut.
Dostępne na: HBO Max.

Magia kłamstwa

Drugie miejsce zajmuje Cal Lightman (Tim Roth).
Prowadzi Lightman Group, która zajmuje się wykrywaniem kłamstw wśród polityków i morderców. Głównie skupia się na ekspresji twarzy.
Główny bohater wzorowany jest na Paulu Ekman’ie, który jest ekspertem w wykrywaniu kłamstw. O jego książkach pisałem w tym artykule. Sam Cal jest ciężki w codziennej egzystencji, prawdopodobnie dlatego, że bardzo dobrze wyczytuje emocje z twarzy i mało co jest w stanie się przed nim ukryć. Ma dość dobrą relację ze swoją córką, potrafi z nią rozmawiać (w gruncie rzeczy) o jej problemach. Jest rozwiedziony, często pozostaje po godzinach w pracy.

Ilość sezonów i ilość odcinków: 3×12,22,12 (razem 48).
Średni czas trwania: 40 minut.
Dostępne na: Disney plus.

Słowem zakończenia

Jeśli przeczytasz powyższe pozycje, ale nadal będziesz odczuwać niedosyt – napisz w komentarzu „Wiyyyncyj!”, a ja postaram się rozszerzyć ten zasób i poinformować Cię o aktualizacji. Znam jeszcze kilka seriali, ale wolę na początek wrzucić te najlepsze.

Dzięki za przeczytanie (i obejrzenie). Do następnego!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *