Tworzenie atrakcyjności – czyli wgraj nowy system do swojego umysłu

Znalazł_ś się na stronie, na której będziesz uczyć się, jak tworzyć własną atrakcyjność. Zadaniem, które sobie wyznaczyłem jest zachęcenie Cię do pracy nad własnym charakterem i wykreowanie magnetyzmu. I to bez większego znaczenia, w jakiej aktualnie sytuacji się znajdujesz.

Moje doświadczenie zbieram ponad dekadę, a opierając się na sytuacjach, których byłem uczestnikiem, a przynajmniej świadkiem – wzbogacę przekaz. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu jest miejsce na taką zmianę – dołożę wszelkich starań, aby Ci to ułatwić.
Jak dużej zmiany możesz się spodziewać? Przynajmniej pokaźnej, jeśli nie rewolucyjnej.

Dużo zależy od tego, jak przyswoisz moje zalecenia. Aby ułatwić Ci tę drogę, będę wzbogacał tekst barwnymi historiami (owianymi nutą sukcesu, jak i porażki wniosków), rozmaitymi schematami, wykresami czy arkuszami. To one pomogą nam mierzyć, jak duża zmiana będzie zachodzić.

Przeskocz do...

Jak się zmienić?

Bynajmniej nie chodzi tutaj o przeobrażanie się w inną postać, z którą się nie utożsamiasz. Jeśli temat Cię interesuje, a gdzieś głęboko w Tobie pojawia się malutka myśl: a może warto coś nad sobą popracować?, to jestem od tego, aby dać Ci motywujące słowo i techniki, które sprawią, że i lepiej będzie Ci się rozmawiać, jak i też zbudujesz trwalsze relacje.
Bazując na swoim doświadczeniu doszedłem do następujących wniosków:

 • Zmiana zachodzi powoli, a jednorazowe zachowanie nie zmienia nawyku.
 • Zbyt gwałtowna zmiana w krótkim czasie negatywnie wpływa na wizerunek.
 • Jeśli masz obawy, że będziesz zachowywać się sztucznie – rób bardzo subtelne zmiany i obserwuj czy ktokolwiek je dostrzega.
 • Największy podziw otoczenia pojawia się, gdy wykazujesz autentyczną empatię, zrozumienie i chęć jednoczenia.

Prawdopodobnie pojawiają się też takie myśli u Ciebie:

 • Jak być lepszym rozmówcą
 • Jak dogadać się z kimś, z kim nie da się dogadać
 • Jak zdobyć szacunek i uwagę innych
 • Jak zainteresować sobą ludzi, aby poznać życiowego partnera/partnerkę.

Jeśli uważasz, że nie otaczasz się wokół wartościowych (nie chodzi o ich konta bankowe) znajomych albo nie masz pomysłu z kim wyjść – czytaj dalej tego bloga, bo rozwiązania mogą okazać się zadziwiające.

Ważne

Treści, które czytasz na tej stronie są całkowicie darmowe. Moim celem jest chęć niesienia pomocy innym w materii, w której czuję, że mam doświadczenie i rozumiem mechanizmy działania ludzkiej psychiki (przynajmniej w tym obszarze). Jeśli chcesz okazać zrozumienie i wesprzeć moją działalność - wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Tworzenie atrakcyjności - czy to trudne?

Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć, bo proces przemiany u mnie trwał dość długo. Na przykładzie mojej osoby: będąc nastolatkiem byłem dosyć trudny. I nie mówię ze swojej perspektywy, ale też innych ludzi, którzy po czasie powiedzieli mi: dobra robota, jesteś zupełnie innym człowiekiem niż kiedyś.
Wycofany, bez dystansu do siebie, niełapiący wielu żartów, uważający się za ważniejszego od innych (jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej – zostaw komentarz), porównywany do sknery czy irytującego człowieka.
Dzięki książkom, kursom i przede wszystkim pracy zmieniłem się na osobę przeze mnie pożądaną – to trwało długo, a niejednokrotnie wyprowadziło mnie w pole. Z nabytym doświadczeniem oraz bieżącą pracą z klientami, jestem w stanie ten proces znacząco przyspieszyć.

Uważam, że świadoma praca nad własnym charakterem owocuje niezwykłym poczuciem wszechogarniającej satysfakcji, w szczególności w sytuacjach takich jak ugaszony konflikt z sąsiadem, kontrola rozmowy z inkwizytorem, czy umiejętne wyłapanie sarkazmu niemiłego kolegi.

Nieważne czy sprzedajesz szczoteczki, rozmawiasz z kolegą z pracy czy jesteś na przyjęciu urodzinowym. Możesz zainteresować innych swoją osobą. Pytanie jest następujące: czy to robisz, a jeśli nie – to jak to zmienić?

Jako gatunek ludzki odbieramy nawet najgłupsze sygnały (np. droga torebka) jako symbol statusu. Każdy z nas słyszał, że nie ocenia się książki po okładce albo nie szata zdobi człowieka. A mimo to, w większości sytuacji postrzegamy ludzi przez pryzmat ich ubioru, pojedynczego zachowania czy na podstawie wzrostu.
Szybkim wnioskowaniem na podstawie szczątkowych informacji posługujemy się codziennie.
Jakkolwiek banalnie to nie brzmi – Ci, których uważamy za interesujących mają po prostu łatwiej.
Jeśli zostaniesz uznany za atrakcyjnego – dostaniesz lepszą pracę (a przynajmniej ją dostaniesz w porównaniu do osoby nieatrakcyjnej).
Otoczenie będzie lepiej się z Tobą obchodzić w wielu sytuacjach, a dzięki temu będziesz miał_a lepsze relacje i lepiej będziesz zarabiać.
Wspomnę jeszcze o efekcie aureoli: jeśli przyjadę do Ciebie drogim autem, będę miał prestiżowy zegarek i markowe ciuchy – będziesz wnioskować, że moje życie jest udane, wszystko dobrze się u mnie układa, prawdopodobnie mam dobrze prosperującą firmę i utrzymuję całą swoją rodzinę.
To nic, że wszystko mogłem otrzymać od rodziców, firmy mogę nie mieć, a moja rodzina to nie żona i dwóch synów, tylko kot, którego zapominam nakarmić.
Staram Ci się przekazać, że osoby atrakcyjne (zaraz wyjaśnimy dokładnie ten termin) mają pewien magnes, który przyciąga innych.

Wskazówka

x

Czym jest atrakcyjność?

Najprawdopodobniej sądzisz (podobnie jak ja kiedyś), że jeśli osoba ma dużo pieniędzy, jest ładna, ubrana w markowe ubrania, bądź ma dużo ludzi wokół siebie to jest atrakcyjna.
Do takich osób lgniemy, bo są dla nas atrakcyjni.
Słowo atrakcyjny pochodzi od łacińskiego attrahere, co tłumaczone jest jako „przyciągający ludzkie oko lub zainteresowanie”.
Jak widzisz, nie ma tu słowa o konkretnym wyglądzie, ani drogich ubraniach. Właśnie zaczynasz rozumieć, że każdy może być atrakcyjny.
W cyklu artykułów o atrakcyjności nie będę wyjaśniał, jakie są idealne proporcje kobiety, ani to, dlaczego wyżsi mężczyźni mają łatwiej. Skupię się na obszarach, w których jesteśmy w stanie dokonać zmiany natychmiast.

Ramy naszej relacji na blogu

Czytając mojego bloga możesz mieć dziwne wrażenie, że mówię o sobie w sposób nieskromny. Albo, że zachwalam swoją atrakcyjność. Tym bardziej że mówię o tym dużo – możesz czuć, że nadmuchuję swoje ego. Wydaje się, że najlepiej będzie, gdy będę tego uczył w sposób jak najskromniejszy, niewidoczny i przedstawiany jako szlachetny.

Doskonale rozumiem co czujesz, bo wiele razy słyszę człowieka mówiącego o swoich sukcesach, a brakuje mi w jego słowach dozy skromności. Tylko że tej skromności w odbiorze komuś może być wiecznie niedostatek, zaś innemu okazane lekkie zakłopotanie jest przesadą i pojawią się słowa: Nie umniejszaj sobie, należy Ci się!
Dlatego w tym temacie staram się być uważny, wyrozumiały, wrażliwy na zdanie innych, ale nie będę przesadnie udawał skromności, skoro chcę wypędzić z naszych polskich serc kompleks niższości.

Dlatego traktuj mnie Drogi Czytelniku, jako osobę świadomą swoich atrakcyjnych i nieatrakcyjnych cech. Jako osobę chętną do udzielania wsparcia i szukającą rozwiązania na rozmaite problemy. Choć w tym cyklu będziesz czytać o owocnych i pozytywnych dokonaniach, to nie obejdzie się bez porażek, gaf społecznych czy błędach, jakie wykonałem.
Nie przypominam sobie, żebym miał coś do ukrycia, dlatego będę starał się dzielić wszystkim wartym uwagi, co mnie w życiu spotkało.

Twoje pierwsze zmiany

Ja sam nie uważałem się za osobę atrakcyjną przez długi czas. Inni w jakiś sposób na mnie reagowali (raz lepiej, raz gorzej), ale nie wiedziałem co jest przyczyną i jak duży mam wpływ na to, co inni o mnie myślą.

Postanowiłem, że przygotuję cykl artykułów, które otworzą oczy wielu nieświadomym. Zależy mi na tym, abyś po zapoznaniu się z treściami tutaj zamieszczanymi potrafił_a zrozumieć, że:

 • Atrakcyjność można w sobie wytrenować
 • Nie trzeba zmieniać swojego wnętrza, aby przyciągać innych
 • Pewne ograniczenia trzeba zaakceptować

Poniżej umieszczam tylko kilka skojarzeń, gdy kogoś określamy atrakcyjnym:

 • jawi się jako osoba inteligentna
 • bardziej seksowna
 • spełniona w życiu
 • interesująca
 • zaradna
 • otwarta

Cieszę się, że dalej utrzymuję Twoje zainteresowanie, chociaż wiem, że za chwilę przyjdzie zrezygnowanie i niekorzystne przekonania. A one bardzo ograniczają.
Gdzie, ja atrakcyjna? Daj spokój.
To właśnie jest coś, co musimy zwalczyć już na samym początku.
Każdy z nas jest na swój sposób atrakcyjny, ale nie każda cecha jest dla wszystkich super. To trochę jak z muzyką:
Są wykonawcy bardzo wartościowi, którzy nie przypadają większości.
Są też tacy, co pasują większości, ale niekoniecznie muszą być wartościowi.

Mnie zależy, aby w Tobie zaszły następujące zmiany:

 1. Zrozumiesz, że też masz w sobie atrakcyjność.
 2. Uświadomisz sobie, że nie musisz dla wszystkich być atrakcyjny_a.
 3. Możesz projektować swój wizerunek wpływając na atrakcyjność.
 4. Poczujesz w sobie atrakcyjność, a to przełoży się na Twoje życie.

Mam nadzieję, że to Cię w pewien sposób zachęciło, a ja zapraszam trochę niżej, abym mógł powiedzieć, czym faktycznie jest atrakcyjność.

Cykl artykułów „Tworzenie Własnej Atrakcyjności”

Sekcja, którą czytasz jest częścią większej całości Twórz Własną Atrakcyjność. Strony możesz czytać wyrywkowo, ale najlepszy efekt przyniesie czytanie po kolei. Rzuć okiem jak to wygląda:

 1. Tworzenie atrakcyjności – czyli wgraj nowy system do swojego umysłu.
 2. Jak przeanalizować własne zachowanie – Przedstawię Ci sposoby jak zapisuję to co robię, co pozwala określić czy idę w dobrą stronę, czy nie. Otrzymasz gotowe pliki do uzupełnienia, które ułatwią Ci stworzenie podsumowania. Chętnie podzielę się również swoim wykazem
  1. Moje zestawienie
 3. Edukacja atrakcyjności – W tym artykule wyjaśnię Ci różne terminy, zasady działania atrakcyjności i wiele więcej
  1. Książki warte przeczytania
  2. 4 filmy
 4. Jak rozpocząć notowanie zachowania – [rozpisz 2 zdania]
 5. Lista kategorii zachowań
 6. Program do rejestrowania – Darmowy szablon stworzenia własnej atrakcyjności – sposób na odzyskanie wiary w siebie. Przewodnik krok po kroku
  1. SWA Konrada
 7. Darmowy szablon stworzenia własnej atrakcyjności – sposób na odzyskanie wiary w siebie.
 8. Plan redukcji złych nawyków, gestów i wypowiedzi – Dalsza edukacja. W tym miejscu skupię się na tym, co w sposób zaplanowany wyrzucać ze swojego zachowania.
 9. Sprawdzone strategie – jak zacząć? – historia [imię]
 10. Jak się zmienić, skoro jesteś leniwy? Mam na to pomysł.

Nie wszystkie strony są już gotowe i dostępne. Pracuję nad nimi, aby przygotowane treści dawały jak najlepszy rezultat. Śmiało możesz komentować pod innymi wpisami, jeśli czujesz, że chcesz zobaczyć konkretną stronę.

Reguła wzajemności i kanapka feedback’owa

Jak się domyślasz, trochę się nasiedziałem nad tym artykułem i niestety nie mam informacji zwrotnej (feedbacku) czy to, co zrobiłem jest przydatne czy nie.
Aby móc teraz przećwiczyć z Tobą Tworzenie Własnej Atrakcyjności, musisz dowiedzieć się, co teraz będziesz robić.
Otóż oceniamy na co dzień innych i ich pracę. Chcemy czy nie, na głos czy w myślach. Jednak robimy to beznadziejne, bo skupiamy się na negatywach, co podkopuje motywacje i zniechęca. Dlatego patrz na to:

 • Nie używaj samych słów krytyki (nie rzucaj zgniłym mięsem). Przykład:
  🔴 Nudny tekst, chaotyczny, nic z niego nie wyciągnąłem.
 • Opakuj to w smaczną kanapkę, która będzie lekko strawna (przemyj mięsko i odpowiednio przypraw). Przykład:
  🟢 Zgadzam się w niektórych tematach. Podoba mi się lekka forma, którą tu zastosowałeś.
  🔴 Popracowałbym nad urozmaiceniem i posegregowaniem tekstu, aby więcej użytkowników z tego skorzystało.
  🟢 Czekam na więcej.

Widzisz różnicę, prawda? To, co zielone (przed i po), to pozytywny przekaz, który ma mi pokazać, że coś zrobiłem dobrze. W środku są słowa krytyki, delikatnie ubrane (nie ma tam: źle, jesteś beznadziejny, ja to zrobię lepiej, nuda, wal się), nie ma tam też słowa nie, ani ale.
Z góry okazuję szacunek za to, że poniżej zrobisz to ćwiczenie dla siebie 💪 😎.

Pierwsze Wrażenie - Tylko Raz - Kurs online

Masz okazję dołączyć do grona osób, które zainwestowały w swój rozwój.

Przedstawiam kurs online Pierwsze Wrażenie – Tylko Raz. Program przedstawia:

 • najlepsze metody na poznawanie ludzi.
 • Przewodnik krok po kroku, jak odnaleźć się w towarzystwie.
 • ABC jak nawiązywać trwałe relacje.

Nowy system operacyjny dla Twojego umysłu, który uczy od podstaw jak być atrakcyjnym.

Podobne wpisy

3 komentarze

 1. Hej. Dzięki za całą Twoją pracę i tutaj i na YouTube.

  W towarzystwie od lat jestem „pelikanem” 😉,i o ile żarty z tego wśród zaufanych ludzi których mam niewielu mi nie przeszkadzają,o tyle fakt,że po raz X znów kogoś zbyt pochopnie,zbyt dobrze oceniłam, a potem okazało się ,że ta osoba jest zupełnie inna niż mi się wydawało już nie jest zabawny. Kiedy pomyślałam,że pora nauczyć się widzieć co się dzieje dookoła,wtedy pokazała mi się Twoja strona. Więc dzięki Tobie mam okazję nauczyć się zarówno obserwować innych, jak i popracować nad sobą. Super, bardzo dziękuję.🙂

  Pozdrawiam serdecznie 😊

  1. Cześć Agatha, witam Cię na mojej stronie. Widzę, że jesteś jedną z pierwszych zweryfikowanych uczestniczek 🙂
   Przypuszczam, że temat o którym mówisz, jest mi znany. Na pewno świadoma obserwacja plus podstawowa wiedza, pomogą w lepszej ocenie i odpowiednich relacjach.
   Mógłbym Cię spytać, co w Twojej ocenie na ten moment jest najbardziej istotne w obserwowaniu?
   Pozdrowienia 🙃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *