Kukiz i komisja śledcza

·
Kukiz z napisem

Przyjrzyjmy się dzisiaj kilku sytuacjom i spróbujmy dostrzec, co chcą przed nami ukryć politycy, ale ich ciało i twarz zdradza mimowolnie!

Jeśli chcesz zaznajomić się z tematem w formie wideo – kliknij poniższy film. Dokładam wszelkich starań, aby wiedza była przejrzysta i łatwoprzyswajalna, dlatego liczę, że zostawisz komentarz, a w najlepszym wypadku udostępnisz film! ❤️

Przeskocz do...

Podawanie dłoni

Podając dłoń możesz to robić na rozmaite sposoby. Jeśli zmierzasz do zajętych ludzi – masz niejako przewagę nad nimi, bo przywitanie się wymusza na nich choćby lekkie podniesienie mięśni pośladkowych.
W tej sytuacji przedstawiciel PiSu podając dłoń przedstawicielowi Koalicji wymusza na nim jego powstanie. Czasami kobiety są ignorowane w takich okolicznościach, czują się z tym źle i słusznie. Tak więc naprawmy to!

Mężczyźni – wyciągajcie częściej dłonie w stronę kobiet.
Kobiety – nie bójcie się tego i szukajcie kontaktu wzrokowego, aby można było się przywitać z uśmiechem.

Kontakt wzrokowy podczas podawania dłoni

Jacek Karnowski dostrzegł Walderama Budę, ale Waldemar poszedł najpierw przywitać się z Kukizem, co mogło być negatywnie odebrane przez Karnowskiego.
Politycy, biznesmeni i widzowie! Podając dłoń – starajcie się patrzeć w oczy rozmówcy. Jeśli tego nie robicie, tracicie punkty wywierania wpływu. Tutaj, między innymi Jacek Karnowski nawet nie pofatygował się na spojrzenie na rozmówcę co jest jasno odbierane jako jeden z kilku wariantów:

  • łączą ich słabe relacje,
  • jest zajęty przygotowaniem
  • albo brakiem pewności siebie. 

Na szkoleniach uczę między innymi tego, aby podając dłoń nie tracić punktów przez opuszczenie wzroku. Pokazuję różnice:

Dobre gratulacje są też od byłej marszałek sejmu. Wyciągnęła dłoń, którą chwilę później Szymon Hołownia włożył między swoje dłonie i dość energicznie potrząsał patrząc jej w oczy. Była marszałek już odwraca swoje ciało ku powrotnej drodze, ale on jeszcze ją trzyma kilka sekund. Pamiętajcie, że takie sytuacje możecie kontrolować. W tym wypadku Elżbieta Witek jedynie coś mówi, przytakuje. Jej ułożenie ciała sugeruje, że chce już wrócić na miejsce, ale on jeszcze do niej mówi.

Play Video about PRZYCISK KLIKNIJ

Co robić, gdy ktoś narusza Twoją przestrzeń

Poseł Waldemar Buda skierował palec wskazujący i prawdopodobnie pokazywał na przycisk odpowiadający wyłączanie mikrofonu przesłuchiwanemu. Rozmowa merytorycznie zmierzała donikąd, a jedynie były przepychanki słowne: „To niech pan nie macha mi tu łapami, ja nie mam łap, przepraszam, rączkami”. Co możesz zrobić w takiej sytuacji?
Nic by się nie stało, jeśli z utrzymaniem kontaktu wzrokowego przeprosiłby jeden lub drugi. Wiem, tu w grę wchodzi duma i ocena innych, ale w podobnych sytuacjach przepraszam osoby, z którymi mi nie po drodze i zwykle przyjmują to odpowiednio.

W gruncie rzeczy – wizerunkowo komisja kuleje, bo ma w sobie tryby, które ze sobą nie współpracują.

Otoczenie

W przypadku komisji – prowadzący siedzą pod ścianą. Zwykle przodem do wejścia. Dodatkowo ilość biurek tworzy większą bryłę, co podświadomie wpływa na odbiór komisji jako jednego, wielkiego organizmu. Dobrze, że są zasłonięte nogi rozmówców, bo to daje poczucie komfortu. Niestety nie miał go m.in. Kamil Kobylarz podczas innej komisji śledczej. Takie położenie może przysporzyć dużo stresu. Odsłonięty spód biurka oraz duża przestrzeń za człowiekiem powoduje dyskomfort. Chcesz zobaczyć o tym film? Daj znać w komentarzu.

Z tyłu godło, flagi – sugerujące, że to oni stoją w imię prawa i etyki. Z kolei biurko przesłuchiwanego – w tym wypadku Pawła Kukiza – (o tyle dobrze, że pod kątem) – bo daje to drobne poczucie swobody. Gdyby było naprzeciwko rozmówców – byłoby ciężej.
Niczym gra w szachy – pozycja współzawodnictwa. W sytuacji, gdy chcesz sobie coś przypomnieć nie masz gdzie skierować wzroku, a to wywołuje dodatkowy stres.
Tu i tak jest o tyle dobrze, że są zasłonięte nogi. Pamiętacie materiał z rady gabinetowej i nogi podkurczone pod krzesłem?

Czy warto czyścić sobie ucho publicznie?

czyści sobie ucho

Podczas szkoleń, które prowadzę dla osób z wystąpień publicznych wspominam o tym, żeby kontrolować swoje ręce. Manipulatory to świetne gesty, które pokazują, że jesteśmy naturalni, ludzcy, ale w niektórych momentach mogą okazać się bardzo niekorzystne. Nie chcę rzucać daleko idących wniosków, że jeden z zastępców przewodniczącego najpierw rozejrzał się po sali, później podrapał po uchu kciukiem lewej dłoni, a następnie przyłożył w okolice nosa.
Niestety uwydatnione bruzdy nosowo wargowe, rozszerzone nozdrza przekonują nas do nieprzyjemnych wniosków. Mam na to kilka technik, które skutecznie pomagają opanować ręce w podobnych okolicznościach.
Wiem, że zwracam uwagę na taki ruch publicznie, ale ma to na celu uświadomić Wam, że jesteśmy ludźmi i mamy takie ruchy – każdy z nas je ma. O tyle będąc obserwowanym przez dużą ilość oczu i kamer, nie są one korzystnie odbierane.

Zaproszenie do kursów online

Jakbym Was mógł nie zaprosić na stronę z kursami, które pomogą Wam lepiej oceniać mowę ciała innych! Pewnie, że zapraszam.
Tu znajduje się przejście do strony z kursami online. Na niej dowiecie się więcej na temat komunikacji niewerbalnej czy jak wpływać na innych. Prowadzę kursy z tej tematyki od ponad 5 lat. Najbardziej rozbudowanym jest kurs Tylko Raz zawierający ponad 20-dniowy program z ćwiczeniami, teorią jak wywierać najlepsze pierwsze wrażenie i czytać mowę ciała innych. Wpadnijcie tam koniecznie.
Na zachętę – 20% zniżki z kodem sejm.

Nowa strona. Nowe artykuły!

Międzysłowianie! Z przyjemnością przekazuję informację, że postawiłem stronę na nowo. Działa o wiele szybciej, jest dostosowana do telefonów komórkowych. Są jeszcze pewne niedociągnięcia, ale już możecie po niej podróżować. Znajdziecie dużo wiedzy o mowie ciała, obserwacji, kłamstwie. Ostatnio wypisałem polecane seriale, w których jest zawarty wątek mowy ciała. Podaję też książki, od których dobrze zacząć przygodę.
Poszperaj, napisz komentarz - na wszystkie odpisuję z najwyższym priorytetem ❤️
Niezmiennie polecam swoje warsztaty z omawianej tematyki. Rzadko to robię, dlatego kto jeszcze się nie zdecydował - z kodem SEJM 20% zniżki na wszystkie kursy online.

Pierwsze Wrażenie - Tylko Raz - Kurs online

Masz okazję dołączyć do grona osób, które zainwestowały w swój rozwój.

Przedstawiam kurs online Pierwsze Wrażenie – Tylko Raz. Program przedstawia:

  • najlepsze metody na poznawanie ludzi.
  • Przewodnik krok po kroku, jak odnaleźć się w towarzystwie.
  • ABC jak nawiązywać trwałe relacje.

Nowy system operacyjny dla Twojego umysłu, który uczy od podstaw jak być atrakcyjnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *