Jego mowa ciała w miłości

On tak na mnie patrzył. To nie był zwykły wzrok. Patrzył i patrzył i ja wiem, że on mnie chce, ale jak ja w ogóle mam zareagować?

W związku z tym, że tworzę nową przestrzeń na swojej stronie, będę odpowiadał między innymi na powyższe pytanie. Liczę, że się tu odnajdziecie i zostaniecie na dłużej. Temat jest jak najbardziej poważny, bo wiele kobiet (o mężczyznach innym razem) nieprawidłowo odczytuje mowę ciała przez co pojawiają się błędy komunikacyjne.

W ramach tworzonego przewodnika, zapraszam Was również do innych tematów, które opowiadają o mowie ciała oraz do gorącego komentowania tej strony, abym wiedział co uzupełnić lub co poprawić.

Kilka punktów na początek

Powiedzmy sobie szczerze, że to o czym dziś rozmawiamy – to nic innego jak tańce godowe. Przedstawiciele innych gatunków, nie mają problemu z śmiałością w tym temacie. Albo idą i się parzą (przepraszam, strasznie to brzmi) albo partnerka go odrzuca i musi poszukać innej. 

My, jako ludzie uwikłani jesteśmy w pewnych ramach, w systemie, który mężczyzn paraliżuje – strach przed odrzuceniem, a kobiety przed tym, że będą określone jako “łatwe”.

Dlatego na tej stronie postaram się Wam odpowiedzieć możliwie na wiele pytań, abyście były przygotowane na każdy scenariusz. 

Polecam Wam włączyć sobie muzykę po prawej. Niech leci w tle. Moja ulubiona.

Zacznijmy od...

tego, że Ty jako kobieta masz pewne oczekiwania wobec partnera, a on wobec Ciebie. W przeszłości wystarczająco dużo nasłuchałaś się od rodziców o odpowiednim partnerze, naoglądałaś się dużo bajek i romansideł, gdzie świetnie zbudowany mężczyzna zagaduje skromną dziewczynę, taką która rumieni się na samą myśl o wymianie spojrzeń.

 
Niestety, nie za często to działa. Fakt, zdarzają się takie sytuacje, ale w gruncie rzeczy dobrze jest, gdy będziesz interesować się mężczyznami o podobnym statusie społecznym, o podobnych zarobkach lub lekko ponad wyżej. Różnice wynikające ze sposobów wychowania, dorastania w różnych środowiskach, wydawaniu pieniędzy czy edukacji – mogą przełożyć się na porozumienie w nowej relacji. 
Na przykładzie byłem w relacji, gdzie druga strona dysponowała o wiele większymi środkami na życie czy wycieczki, przez co często się porównywałem oraz czułem się nie wartościowy. 
 
Przechodząc do sedna – jeśli interesuje Cię poznanie nowego faceta, polecam być najpierw zrobić filtrowanie i szukać mężczyzny o podobnej sytuacji życiowej, być wyrozumiałą i otwartą na nowe relacje. 

Bądź krok przed innymi dziewczynami

“Nie bądź za łatwa, pokaż, że jesteś niedostępna”. Te słowa – choć pomogą Ci w zaprezentowaniu się mężczyźnie jako ta, co jest wiele warta, nie pomagają w nawiązaniu pierwszego kontaktu z mężczyzną. 

Dlaczego?

Ten facet co siedzi sam przy barze i pije kraftowe piwo jest tam dlatego, żeby poznać interesującą dziewczynę, która urzeknie go swoją charyzmą i inteligencją. Delikatnie się opiera rękoma o bar, stukając w ekran smartfona. Pisze do swojego kumpla, że ma bardzo dobry nastrój i że jest pełny nadziei poznać dzisiejszego wieczoru jakąś miłą dziewczynę.
W tym momencie czuje na sobie Twój wzrok. Niby słuchasz koleżanki, ale intryguje Cię jego styl, sposób ubierania się, a jego włosy – choć zwyczajne, są ułożone w taki sposób jak lubisz. 

W tym momencie on odwraca głowę, żeby zeskanować salę, czy przypadkiem nie przyszedł ktoś, kto mógłby rozświetlić jego wieczór. 

I dostrzega Ciebie. Twoja postura sprawiła, że zawiesił na Tobie wzrok, szybki rzut oka na buty, spodnie i top, który masz na sobie i nareszcie spogląda Ci w oczy. 

Nie zdążył nawet dostrzec Twojego makijażu, ułożenia włosów, ani uśmiechu, bo zrobiłaś poważną minę, uniosłaś brodę w górę, przez co wyszłaś na tą z wyższych sfer, tą – o którą trzeba zawalczyć.

❌ O rany, jak bardzo źle. Powiedz moja droga, dlaczego zepsułaś to tak bardzo.

Wiem, że możesz to usprawiedliwiać słowami “nie będę taka łatwa”, albo “jak naprawdę mu będzie na mnie zależeć to i tak zagada”.

Ale może on jest mega czuły, zabawny i fajny, tylko ten początek jest dla niego bardzo trudny. Bo boi się odrzucenia. Boi się, że powiesz mu nie. Boi się, że inni zobaczą Twoją dezaprobatę.
A gdyby tak cofnąć czas i użyć innego komunikatu niewerbalnego i się do niego uśmiechnąć i założyć włosy za ucho?

I dostrzega Ciebie. Twoja postura sprawiła, że zawiesił na Tobie wzrok, szybki rzut oka na buty, spodnie i top, który masz na sobie i nareszcie spogląda Ci w oczy. 

Zawiesza na chwilę wzrok na Twoich włosach, widać, że mu się podobają, ale patrzysz na niego, a on nie szuka kontaktu wzrokowego. Ewidentnie wygląda jakby Cię obczajał, ale najpierw musi popatrzeć na włosy. W końcu jego wzrok krzyżuje się z Twoim – i to jest ten pierwszy moment, który można nazwać wyjątkowym. Po sekundzie lekko się uśmiechasz i opuszczasz głowę w dół, żeby po chwili znów spojrzeć mu w oczy, ale wzbogacasz to zaczesaniem włosów przez lewe ucho.

✅ O tak! Tym razem poszło o wiele lepiej. Tak trzymaj.

Przykłady jego oznak zainteresowania

Mężczyźni nie mają tak oczywistych oznak zainteresowania jak kobiety, ale postaram się zawrzeć wszystkie te, które po zaobserwowaniu utwierdzą Cię w przekonaniu, że mu się podobasz.

! Pamiętaj, że aby prawidłowo ocenić czyjeś intencje – musisz kierować się kilkoma zasadami. Pojedynczy gest nie musi oznaczać, że się mu podobasz !

Poprawianie swojego wyglądu

Aby dodać sobie punktów, mężczyzna chce wyglądać jak najlepiej w towarzystwie atrakcyjnej dla niego kobiety. Stąd też możesz oczekiwać zachowań typu: poprawianie włosów, strzepywanie pyłków z ramion, oskubywanie bluzy z bawełnianych kulek. Poprawianie zegarka na ręce również może na to wskazywać.

Prostowanie się i prężenie

Ewolucja zapisała w naszym zachowaniu wiele informacji. Dlatego też, gdy czujemy się (my mężczyźni) pewni siebie i chcemy zdominować otoczenie, pokazujemy, że jesteśmy więksi niż w rzeczywistości. Napinamy mięśnie, wyginamy się, prężymy, stajemy w rozkroku, bądź też dajemy ręce na biodra.

Napinanie mięśni

Jedna z zasadniczych różnić, jakie są zapisane w naszym DNA pomiędzy kobietami i mężczyznami.
Sygnał dla kobiety o atrakcyjnym mężczyźnie? – Większy i silny
Sygnał dla mężczyzny o atrakcyjnej kobiecie? – Drobna i delikatna.

  • Wciąganie brzucha, aby zarysować sylwetkę w kształcie litery V.
  • Napinanie mięśni klatki oraz bicepsy

Prezentowanie dóbr materialnych

Choć nie jest to najlepszy sposób, to wiele kobiet łapie się na ten haczyk. Mężczyźni uwielbiają chwalić się nowym samochodem, rykiem silnika, markowym sprzętem czy ubiorem. Nie zdziw się, gdy będzie rzucał dużymi liczbami ostatniej transakcji albo tym jaką transakcje firma jego szefa właśnie domknęła.
Nie skreśłałbym go z tego powodu ze swojej listy potencjalnych partnerów.

Gdy go dotkniesz, zobacz czy zrobi to samo

Prosty trik żeby ocenić czy jest Tobą zainteresowany. Ty go dotykasz niby niechcący i czekasz na reakcję. Nie musi Ci “oddać”, ale jeśli to zrobi, traktuj to jako zielone światło.

Będzie Cię rozbawiał

Jedna z najczęściej wymienianych oznak, gdy mężczyzna zabiega o Ciebie – jest jego próba rozbawienia Cię. Żarty, śmieszne historie, suchary czy zagadki – to prawdopodobnie będzie jego broń do zdobycia Twego serca.

Dąży do pocałunku

Jego usta będą się otwierać, a on może wizualizować sobie jak Cię całuje. Dlatego też może zwilżać swoje wargi, w mniej lub bardziej widoczny sposób. Pamiętaj, że innym objawem jest przygryzanie wargi (zwykle dolnej). Nawet jeśli mu się nie podobasz, to mocno to  będzie na Ciebie działać.

Podsumowanie

Ten artykuł powinien otworzyć Wam otworzyć oczy na okazje, które przytrafiają się Wam dość często, ale nie jesteście świadome ich występowania. Nieprawidłowe odczytywanie sygnałów – jak widać może prowadzić do utraconych szans, wspaniałych relacji i niesamowitych przeżyć. 

Jeśli nie odczytacie prawidłowo jednego faceta, dwóch, a może pięciu – nie przejmujcie się tym. Wszystko co robimy w swoim życiu to próby, które przynoszą zamierzone efekty albo nie. Nie ma co się dołować i podpowiem, że sam na koncie mam grubo ponad limit źle odczytanych sygnałów od płci przeciwnej. Jak widać, żyję dalej i mam się dobrze. 

Źródła:

 Mowa ciała w miłości, A. i B. Pease.

Konrad Gładyszek

Grupa Między Słowami


Ponad 5 lat temu wyznaczyłem sobie cel. Aby ludzie mogli zdobywać swoje umiejętności interpersonalne szybciej i w łatwiejszy sposób. Grupa Między Słowami uczy jak się porozumiewać, analizować zachowania i przekonywać innych do działania.

Dodaj komentarz