Jak rozpoznać zainteresowanie mężczyzny?

"Wczoraj byłam na spotkaniu z facetem, ale nie potrafię rozpoznać czy mu się podobam - czy możesz mi powiedzieć jakie są oznaki zainteresowania? Jak rozpoznać, że podobam się facetowi".

Takie maile od czasu do czasu dostaję od kobiet, które oglądają materiały na moim kanale. Dlatego dzisiejszy artykuł postaram się możliwie zwięźle i przejrzyście skomponować, abyś miała (ponieważ dzisiejszy tekst jest adresowany do kobiet) wystarczający pogląd na sprawę.

Zanim wszystko - musisz wiedzieć, że ktoś może okazywać jedną oznakę zainteresowania, ale niekoniecznie drugą. Jeśli będziesz bacznie obserwować mowę ciała mężczyzny i skupisz się na jego gestach i postawie - będziesz mogła określić czy dobrze spędza z Tobą czas.

1. Zmiana pozycji ciała

Zacznijmy od jednego z najbardziej podstawowych zachowań jakim jest zmiana pozycji. Wyobraź sobie sytuację, że rozmawiasz z facetem, a on po powiedzeniu czegoś śmiesznego zaczyna się poruszać - np. wiercić na krześle. To pozwala Ci wnioskować, że jego stan emocjonalny uległ zmianie. Jeśli towarzyszy mu uśmiech, ogólnie dobre samopoczucie to znaczy, że dobrze spędza z Tobą czas i jego myśli są jak najbardziej pozytywne.


2. Naturalny uśmiech

Porównaj te dwa zdjęcia. Niby ta sama emocja na twarzy, ale jedna pokazuje szczery uśmiech, druga sztuczny. Spójrz na oczy Justina Biebera. Mimo że na jednym i drugim zdjęciu widzisz uśmiech w dolnej części twarzy, to tylko na jednym Bieber uśmiecha się szczerze. Już widzisz na którym? Za to zjawisko odpowiada mięsień okrężny oka, którego działanie jest ciężko opanować. Dlatego też nie jest łatwym zadaniem naturalne uśmiechanie się. Być może dlatego nasza intuicja podpowiada nam, że ktoś wobec nas jest nieszczery, ponieważ dostrzegamy rozluźniony mięsień okrężny oka podczas uśmiechu (a powinien być napięty).


3. Poszukiwanie kontaktu

Kolejne istotne zachowanie to potrzeba kontaktu fizycznego. Jeśli podobasz się mężczyźnie i nie ma on wewnętrznych zahamowań (nie czuje się skrępowany, zawstydzony) oraz już trochę się znacie - to będzie poszukiwał kontaktu fizycznego. Jego dłonie mogą kierować się w stronę Twojej szyi, włosów lub rąk. Im bardziej śmiały i bezpośredni jest facet tym bardziej jego dłonie mogą się kierować w stronę Twoich bioder lub nóg. Oczywiście to nie jest zasada, ale ciężko wyobrazić sobie powściągliwego faceta, który łapie Cię tu i tam.
Warto również wspomnieć, że nie będzie mu przeszkadzać Twój dotyk i będzie go przyjmował z akceptacją.


4. Bonus! - Czy on szuka kontaktu?

Mężczyźni często nie wiedzą czy kobieta chce bliższej znajomości czy nie. Nie widzą "Zielonego światła". Jednak niektóre kobiety również mają z tym problem dlatego podam jeszcze jeden przykład, który pomoże Ci rozpoznać czy on jest Tobą zainteresowany.
Wyobraź sobie, że idziesz ulicą, a na wystawie znajduje się bluzka, która od razu wpadła Ci w oko. Co robisz? Podchodzisz do witryny i na nią patrzysz. Chcesz być blisko niej, interesujesz się nią. Patrzysz na detale, na całokształt. Z nami jest podobnie. Jeśli coś nam się podoba (facetom) to dążymy do tego, żeby być blisko. Poniżej wymieniam kilka przykładów, co robimy, żeby jeszcze choćby przez chwilkę spędzić z Wami czas.

  • Zadajemy pytania (otwarte i zamknięte)
  • Śmiejemy się z Waszych żartów
  • Chcemy Wam zaimponować mówiąc o swoich dokonaniach
  • Utrzymujemy kontakt wzrokowy (lub patrzymy w Waszą stronę)

Mam nadzieję, że ta lista trochę Ci wyjaśniła. Nieważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Powyższe informacje przydadzą się każdemu. Trzymaj się i powodzenia.